20

Balvu atklāto novada čempionātu šahā uzvar lietuvietis MK L.Mikenas!

Balvu novada atklātais 2018.gada šaha čempionāts norisinājās 10.-11.martā Tilžā. Kopā trijās grupās cīnījās 38 dalībnieki. Visos turnīros bija 7 kārtas ar laika kontroli 50 minūtes + 10 sekundes, kungu un jauniešu grupā tika apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings.
Galvenā balva – kauss un čempiona tituls tika Roķišķu kluba „Sudraba dāma” pārstāvim. MK Laimutis Mikenas (1918) savāca 6,5 punktus. Tikai par puspunktu atpalika Balvu novada pārstāvis Kaspars Circenis, kārtējo reizi pierādot, ka Latvijas visattālākajās vietās ir šahisti bez elo reitinga, kuri var sastādīt nopietnu konkurenci pieredzes bagātajiem spēlētājiem. Trešajā vietā ar 4 punktiem Aldis Spriņģis no Rugāju novada (arī līdz turnīram bijis „šahists bez FIDE koda”).
Jauniešu vidū trešo gadu pēc kārtas ir nepārspēts maltietis Edvards Štekeļs. Viņam 5,5 punkti. Otrajā vietā vēl viens Rēzeknes novada BJSS pārstāvis – Jānis Gudriks (5 punkti). Trešajā pozīcijā ar 5 punktiem pēc papildus rādītāja daugavpilietis Raimonds Jakubsēvičus no kluba „Daugava Chess”.
Dāmu/meiteņu turnīrā izspēlējot pēc riņķa sistēmas 7 spēles ar absolūtu rezultātu uzvarēja Katja Smirnova no Rēzeknes novada BJSS. Viņas mammai Nataļjai Sorokinai bronzas kauss (5 punkti). Par vicečempioni ar 5 punktiem pēc labāka papildus rādītāja kļuva Rebeka Ločmele no Tilžas.
Ar medaļām tika apbalvoti 4.-6.vietu ieguvēji katrā grupā un piemiņas veltēm visjaunākie spēlētāji. Pateicības vārdi turnīra direktoram Jānim Melnim, Tilžas vidusskolas un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī Balvu Sporta centram par šaha spēles popularizēšanu. Savukārt, turnīra tiesneši NA A.Jasinskis un NA A.Vasiļkovs centīsies izpildīt IA Alberta Cimiņa novēlējumu: „Katrā Latgales pilsētā pa šaha turnīram!” Tā būtu skaista dāvana Latvijai 100.jubilejā!