aa 9

Deins Polis – Balvu futbola jaunais talants?


Savas futbola gaitas Deins ir uzsācis 6 gadu vecumā, kad Balvos pirmo reizi tika veidotas zēnu komandas šāda vecuma bērniem. Tā kā kopš agras bērnības viņš bija aktīvs zēns, tādēļ nebija šaubu, ka šo lielisko iespēju zēnam enerģiju izlikt spēlējot futbolu, nevar laist garām. 2012. gadā pirmo reizi uznākot uz laukuma manīja nedrošības sajūtu, mazliet bailes un neziņu, bet acīs bija prieks un sajūsma.
Pirmā trenera Andra Bačuka vadībā Deins apguva savas pirmās futbola prasmes un iemaņas. Un, iespējams, pateicoties trenera spējai ieinteresēt un aizraut, futbols Deinam ir kļuvis par sirdslietu. Futbolā Deins ir spēlējis dažādās pozīcijās. Andris trenēja zēnu divarpus gadus. Un atceroties laiku, pavadītu gan treniņos, gan turnīros, prātā nāk tikai patīkamas un pozitīvas atmiņas.
Kopš 2014. gada Deina treneris ir Jurģis Vilciņš. Pateicoties trenera Jurģa uzmundrinājumiem, padomiem un spēju saskatīt zēnā iespējamo potenciālu, Deins ir uzņēmies komandas vārtsarga lomu. Rezultātā ir bijis atzīts par divu turnīru labāko vārtsargu.
Nepilnu 4 gadu laikā Deins septiņas reizes futbola turnīros ir bijis labākais spēlētājs, tostarp 2 reizes kā visa turnīra labākais vārtsargs. Ieskats sasniegumos:

2013. g. – ZA reģiona jaunatnes telpu futbola sacensības- labākais spēlētājs, komandai 3. vieta
2013. g.-B. Jamkovija piemiņas veltītā jaunatnes futbola turnīrā- labākais spēlētājs, komandai 3. vieta
2013.g. Latvijas ZA reģiona jaunatnes čempionātā- komandai 3. vieta
2014. g.-Mārupes ziemas kauss – komandai 2. vieta
2014.g. – Latvijas ZA reģiona jaunatnes telpu futbola čempionātā- komandai 2. vieta
2014.g.- B. Jamkovija piemiņas veltītā jaunatnes futbola turnīrā-komandai 3. vieta
2014.g.- Latvijas ZA reģiona jaunatnes čempionātā- labākais spēlētājs, komandai 3. vieta
2014.g. -MobilkomCup2014- komandai 3. vieta
2014.g. -Balvi Open Cup 2014- komandai 3. vieta
2014.g.- Tradicionālais starptautiskais bērnu turnīrs futbolā Rudens kauss 2014 FK Tukums-2000- labākais spēlētājs
2015.g.- FC Warrior Cup Valgā – turnīra labākais vārtsargs, komandai 3. vieta
2015.g. – Latvijas ZA reģiona jaunatnes telpu futbola čempionātā- labākais futbolists, komandai 2. vieta
2015.g.- Mini futbola turnīrs „TFK Rēzeknes 5.gadi” – komandai 2. vieta
2015.g. -Balvi Open Cup 2015- turnīra labākais vārtsargs, komandai 3. vieta
2015.g.- Latvijas ZA reģiona jaunatnes čempionātā- labākais spēlētājs
2014. gadā Deinam bija iespēja piedalīties Milan Junior Camp nometnē, ko organizēja MJC biedrība “SPORT FOR ALL”, sadarbībā ar Futbola skolu “METTA”. Nedēļu varēja mācīties un attīstīt savas futbola prasmes A.C.Milan akadēmijas treneru Elisabet Spina, Antonio Corbellini un FS METTA treneru vadībā.
Brīvo laiku Deinam patīk pavadīt aktīvi. Protams, futbols aizņem vislielāko brīvā laika daļu, jo ārpus treniņiem, viņš arī spēlē futbolu ar draugiem pagalmā, nereti līdz pat tumsai. Futbolu ir iemācījis spēlēt arī mazajai māsai, kura labprāt uzspēlē kopā ar viņu kā arī ir aktīva brāļa futbola fane. Jāatzīst, ka kopš Deins ir sācis spēlēt futbolu, visa ģimene, ieskaitot opi, omi un krusttēvu atbalsta viņu gan pavadot laiku spēlējot futbolu ar Deinu, gan apmeklējot turnīrus, kuros viņš piedalās ar komandu.
Mācības skolā padodas ļoti labi. Katru gadu Deins ir bijis labāko skolēnu vidū. Ārpus stundām apmeklē kora nodarbības, VFS un vieglatlētikas treniņus.